Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie Aktuálně - Novinky 2014

9.12.2014

f_r_e2-8_3.jpg

 

 

 

 

 

 

 

REVOLUCE V KOSTCEhttp://fotbal.cz/ftp/fotbalova_revoluce.pdf

 

 

8.12.2014

Od příští sezony bez klasických registraček. Fotbal spouští revoluci

 

odkaz:http://fotbal.idnes.cz/registrace-uz-fotbaliste-nebudou-potrebovat-fn4-/fot_reprez.aspx?c=A141208_141528_fot_reprez_min

 

9.11.2014

 

FK Spartak Jablunkov - Slovan Orlová 4:0 (0:0)

 

Branky domácí: Gurecký,Szotkowski,Martynek 2

 

Sestava: Kotrla-Boor,Štengl,Edr,Káňa-Sukop,Němec L.,Marcol,Kratka-Egermajer,Ristovský

 

Náhradníci: Lipovský,Pavlík,Němec J.,Schütze

Červená karta: 55.min  Lipovský

 

 

1.11.2014

 

Slovan Orlová - Internacionál Petrovice  1:1 (0:1)

 

Branky: 57.min. Pavlík (P) - 26.min. Žáček

 

Sestava: Kotrla-Pavlík,Štengl,Bojarski,Marcol-Minarik,Kratka,Němec L.,Káňa-Egermajer,Ristovský

 

Náhradníci: Sukop, Němec J., Boor 

 

25.10.2014

 

Horní Žukov - Slovan Orlová  0:9 (0:5)

 

Branky: Ristovský 4, Minarik 2, Egermajer, Marcol, Sukop

 

Sestava: Kotrla-Štengl,Pavlík,Bojarský,Minárik,Edr-Němec L.,Káńa,Marcol-Egermajer,Ristovský

 

Náhradníci: Kratka, Němec J.

 

18.10.2014

 

Slovan Orlová - Staré Město F-M 0:2 (0:1)

 

Branky: Němec Tomáš 2

Sestava: Kotrla-Pavlík,Bojarský,Minárik,Edr-Němec L.,Kratka,Káńa,Marcol-Egermajer,Ristovský

 

12.10.2014

 

Smilovice - Slovan Orlová   1:2  (0:1)

 

Branky: Niemczyk - 34.min. Ristovský, 60.min. Marcol

 

Sestava: Kotrla-Minárik,Štengl,Edr,Pavlík-Lipovský,Němec L.,Káňa,Marcol-Egermajer,Ristovský

 

Náhradníci: Kratka,Němec J.,Schütze

 

Rozhodčí:  Klečka T, Hrubý J., Krokosz Z.

 

 

 

4.10.2014

 

Slovan Orlová - TJ Sokol Mosty 5:1 (3:1)

 

Sestava:  Kotrla, Boor,  Štengl, Bojarský, Edr, Němec L., Minarík, Krátka, Pavlík, Egermajer, Ristovský

 

Náhradníci:  Lipovský, Káňa,  Marcol

 

Branky:  Kratka,  Egermajer,  Pavlík, Edr, Minarik - Bula

 

Velmi dobří rozhodčí: Čecháček P., Hrubý J.,  Szkuta P. ml.

 

V sérii gorolských utkání jsme přivítali Mosty, a soupeř se představil ve velmi dobrém světle. Nepustil nás do žádného tlaku, využíval své výškové převahy a vyslal i první střelu na naší branku. Po čtvrthodině hry přece jenom domácí chtěli ukázat, že hrají doma a výsledkem byla šance Egermajera, kterému poslal ostrý centr do pětky L. Němec po přenesení od Míši Bojarského, ale náš hráč míč nezasáhl. V 17.minutě už bylo veseleji, protože se prosadil Kratka, který prošel středem a z hranice 16 m k tyči zajistil vedení. Následovaly šance na obou stranách, ve 32. minutě pískl rozhodčí pro hosty penaltu za nastřelenou ruku Boora, hosté ale poslali míč do Olšin. Ve 34. minutě bylo srovnáno hostujícím Bulou. V tuto dobu se hra přelévala z jedné  strany na  druhou, akce Ristovského ve 36. minutě, který si naběhl na pas Kratky, přinesla vedení 2:1, kdy jeho ostrý centr poslal patičkou do protipohybu brankáře Egermajer. Ve 44. minutě předvedl ukázkovou střelu ze 22 m Michal Pavlík. Střele k super dokonalosti chybělo, pouze to, že  míč nezůstal zaklíněný v oblouku šibenice, ale po několikerém odrazu  z něho vypadl 3:1.

 

Do druhé půlky se z naší strany vystřídalo, hra se většinou odehrávala mezi šestnáctkami, soupeř se opět snažil upravit vývoj skóre a nespokojit se s ním, oproti jiným soupeřům ale chtěl  dál hrát fotbal, takže utkání se muselo přítomným divákům líbit. Obrana v čele s Honzu Štenglem soupeři nic nedovolila, záda několika jistými výběhy  jí kryl Adam Kotrla. Střely Lipovského a Marcola ještě neznamenaly úpravu stavu, ale v 74. minutě se k míči dostal Míra Edr po odražené střele Káni a propálil na 4:1, co mu stálo v cestě. V 88. minutě si na rohový kop naběhl jeden z „nejvyšších“ našich hráčů Vojta Minárik a hlavou uzavřel brankový stav. Soupeř si takový příděl za předvedenou hru nezasloužil, oproti jiným soupeřům, kteří  tady na podzim hráli. Dobrá hra celého mužstva.

 

28.9.2014

 

TJ Sokol Písek - Slovan Orlová 2:2 (0:2)

 

Branky: Kapsia 2 - 1.min.  Ristovský, 35.min.  Marcol

 

Sestava: Kotrla, Bojarský, Štengl, Edr, Lipovský, Němec L.,                 Káňa, Kratka, Marcol, Ristovský,  Egermajer

 

Náhradníci: Boor, Pavlík, Schütze

 

Rozhodčí: Plevza M., Bartek a  Mudra

 

 

K zápasu, který se hrál v neděli, jsme přijeli do srdce gorolie, kde celotýdenní deště nevytvořily ideální podmínky pro hru. Přesto ještě na hratelném bojišti jsme již v úvodu udeřili, když po rychlé rozehrávce mezi našimi hráči dostal prostor na hranici šestnáctky Ristovský a nezaváhal. Tento úvod otřásl plány domácích, takže celý první poločas jsme měli navrch, v 10. minutě obešel Ristovský obránce i brankáře, ale střelu srazil další domácí hráč nad. V 22. minutě při kličce brankáři nová akvizice Egermajer byl sražen, když chtěl míč dorazit do prázdné branky, ale rozhodčí se právě díval na medonosné včely a nic neviděl. Naši hráči se lépe přizpůsobili terénu, který se stával pro svalnatější a urostlejší domácí hráče méně vhodným a výsledkem bylo zvýšené vedení.  Celá akce začala na levé straně po přenesení na pravou se k míči dostal Petr Marcol a střelou z 15 m na protilehlou stranu, nedal domácímu brankáři šanci. Už v této době se začala odehrávat pro naší stranu s rozhodčími hra na kočku a ofsajd. To se projevilo, když ve druhém poločase po našem rychlém přenesením hry před velké vápno byl odmáván jeden ze 35 pískaných postavení mimo hru. Naši hráči drželi míč na kopačkách, ale při jakémkoliv pohybu za půlicí čáru na útočnou polovinu se často vystavovali, dle úsudku pomezního, kterému dával za pravdu hlavní, do postavení mimo hru, takže  těžko se procházelo přes tuto hranici. Domácí přidali na agresivitě a jejich „Tvrdá hra“  měla za následek odstoupení Honzy Štengla, po kterém se s omluvou prošel útočník domácích. V 80. minutě upadl 1m mimo brankáře hráč domácích a k údivu i domácích fandů se pískal pokutový kop, ze kterého snížili. To domácí nabudilo, takže za 5 minut bylo srovnáno, když autový vhoz prodloužený nejrobustnějším hráčem domácích  propadl mezi hráče až do sítě. Po srovnání nastřelil po úniku z vlastní poloviny tyč Ristovský, ale byl mu opět pískáno ofsajd.  Pro obraz ještě lze uvést, že domácí nezískali žádnou žlutou kartu, z našich ji neměli snad jen náhradníci. Pochvala za hru a udržení nervů všem hráčům i když bolelo nejen tělo, ale hlavně duše.

 

 

20.9.2014

 

Slovan Orlová-TJ Sokol Nýdek 2:0 (1:0)

 

Branky: 10.min Ristovský, 85.min Káňa

 

Sestava: Kotrla- Boor, Minarik,Bojarský, Edr - Němec L., Kratka, Káńa, Marcol, Ristovský, Lipovský

Náhradníci: Pavlik, Macek 

 

Sestava TJ Sokol Nýdek: Kantor-Kocur,Mazurek,Cienciala-Frýda,Tlachač,Sikora,Hadrava (37.min Konderla)-Spratek,Přibyla (46.min Labaj P.), Labaj R.

 

ROZHODČÍ: Jedlička,Kret a Hrubý

 

K prvnímu utkání ze série gorolských utkání jsme přivítali Nýdek a nutno podotknout, že soupeř to byl dobrý. Měl i první příležitost, ale střelu náš brankář do branky nepustil. Po tomto úvodu naši přitlačili soupeře, důsledným napadáním mu nedovolili nic než aby řešil situace jen odkopy a hráči Slovanu rozehráváním v prostoru půlky a do stran hledali možnost průniku k brance. Výsledkem našeho snažení bylo vedení, o které se postaral střelec Ristovský, který po několikerém odstřelování našimi hráči uklidil míč do sítě, který se k němu odrazil. Po našem vedení se hra odehrávala především ve středu hřiště, na žádné straně se nevytvořila situace ke změně stavu.

 

Do druhé poloviny utkání vstoupili naši hráči s vědomím, že je třeba zvýšit vedení, protože soupeř začal kousat fyzickou převahou a tvrdostí. Měl i dobrou posici ke změně skóre, když brankář nedostihl míč před naši šestnáctkou, ale hráč hostí tuto možnost  nevyužil a střelil vedle. Slovanisté přidali, po pěkné akci celé zálohy se uvolnil Kuba Káňa a střelou z hranice šestnáctky zvýšil. O několik minut později obdržel hráč hostí Radek Labaj druhou žlutou a předčasně opustil hřiště. Naši hráči si podržením míče a rozehrávkou podrželi vedení a soupeře již k ničemu nepustili. Důležité body po boji jsou naše.

 

Odkaz na průběh zápasu ze strany TJ Sokol Nýdek zde 

 

13.9.2014

 

TJ Depos H.Suchá-Slovan Orlová  2:2  (1:0)

 

Sestava: Kotrla, Pavlík, Edr, Štengl, Boor, Káňa, Kratka, Marcol, Němec L., Lipovský, Ristovský. 

Střídali: Minarik, Macek, Němec J.

Branky Slovanu:  73. Němec L., 82. Lipovský

 

 

Zápas na horké gurnosušské půdě začali lépe naši hráči tím, aby ukázali, že minulý zápas je zapomenut. Dobře pokryli prostor uprostřed hřiště, rozehrávali  si míč mezi sebou a nedávali jej soupeři, který tento způsob hry nečekal. První příležitost měl Míša Ristovský, který po rozehrávce Marcola a Káni nastřelil tyčku soupeřovy branky. Soupeř, povzbuzovaný diváky, se  otřepal, začal více využívat fyzické převahy svých hráčů, ale do potřebné blízkosti branky se nedostal. Jejich zvýšený důraz pocítil nejvíce Péťa Marcol, když po zákroku, který bylo slyšet až na druhou stranu, hráč domácích obdržel žlutou kartu. Přesto se před poločasem ujal vedení, když střelou s 22 m překonal našeho brankáře, který se příliš vysunul před malé vápno a míč zapadl pod břevno.  Do druhé půlky vstoupili naši hráči s odhodláním zvrátit nepříznivý stav, ale přemíra snahy o co nejrychlejší přenesení hry na soupeřovu polovinu způsobila, že 2 hráči soupeře, při nedorozumění celé obrany  využilo nedůslednost a  spoléhání  jednoho na druhého  tak, že jsme prohrávali 0:2. Někteří  hráči se nedovedli smířit s některými verdikty  rozhodčích, a tak jsme obdrželi za mluvení zbytečnou žlutou kartu.  Soupeř se dobře bránil našemu tlaku, po několika sražených střelách se ale k odraženému míči dostal L. Němec a hlavou snížil. Naše mužstvo ještě více přidalo, v dalším průběhu  důsledné napadání J. Němce pomohlo k vyrovnání, když k odraženému míči se dostal René Lipovský a uzavřel brankový součet.  Slovanisté odehráli zbytek zápasu ve snaze o vítěznou trefu, domácí ale remízu ubránili. Jak cenný bodík to bude se teprve ukáže v konečném účtování sezóny. 

 

6.9.2014

 

Slovan Orlová - ČSAD Havířov 0:1  (0:1)

 

Branka: 9.  Hanl

Sestava :  Kotrla, Edr, Bojarský,Štengl, Boor, Káňa,  Kratka, Marcol, Němec L., Lipovský, Ristovský

Střídali: Macek a Němec J.

 

 

V tomto utkání se ukázalo pořekadlo, když nedáš branku, nemůžeš vyhrát. Soupeř z první akce v 9. minutě rozehrál volný přímý kop tak dovedně, že míč skončil v šibenici. Od této chvíle se převaha Slovanistů  ještě zvýšila, v 17. minutě trefil Ristovský břevno,  za chvíli neusměrnil centr zprava do sítě Lipovský ani Němec L. Zoufalá snaha našich hráčů o vstřelení vyrovnávací branky pokračovala i ve druhém poločase,  ale místy drtivý tlak neměl pro nás  patřičný úspěch. Soupeř se bránil dovedně,  pouze spoléhal na odkopy a brejky. Těsně před koncem rozehrával volný přímý kop z poloviny hřiště brankář, soupeř odvrátil a jejich hráč běžel sám na prázdnou branku. Nevěděl o sprintérských  schopnostech A. Kotrly, který ho  doběhl a pádem  pod  nohy mu míč odebral. 

 

 

4.9.2014

Píše se dne 4.9.2014 Karvinský deník

 

clanek-karvinsky-denik-dne-4.9.2014.png

  

30.8.2014

 

Hnojník - Slovan Orlová 1:3  (0:1)

 

Branky Slovanu: Ristovský 2, Lipovský

 

 

 

Sestava: Kotrla, Boor, Edr, Bojarský, Pavlík, Němec L., Káňa, Kratka, Marcol, Lipovský, Ristovský. 

 

26.8.2014

 

DESTRUKCE

 

23.8.2014

 

Lučina - Slovan Orlová 3:1 (1:0)

 

 

Branky Slovan: 69. min. Lipovský

 

 

Sestava: Kotrla-Boor,Štengl,Bojarský,Pavlík-Lipovský,Němec L.,Káňa,Edr-Ristovský,Němec J. 

 

 

Náhradníci: Marcol,Minárik,Hofman 

 

 

Toto  utkání venku rozhodlo neproměnění vyložených příležitostí, které jsme si vytvořili, a několik individuálních chyb, které soupeř potrestal. Zejména úvodní gól už v prodloužení 1.poločasu na klidu nepřidal. Přesto branka hned po zahájení 2.půlky hráče nezlomila, dokázali přidat a snížit, ale následná další branka snahu utlumila. Porážku neodvrátil i několika výbornými zákroky brankář.

 

 

16.8.2014

 

Slovan Orlová - Dobrá 1:0 (0:0)

 

 

Branky Slovan: 64. min. Ristovský

 

Sestava:  Kotrla, Boor, Bojarský, Štengl, Pavlík(70.Hofman), Edr,Káňa, Němec L, Schutze (40.Kratka), Ristovský, Němec J. (46.Macek). 

 

Už v 7. min. měl výbornou příležitost ml. Němec, ale únik nezakončil dobře. Všichni naši hráči chtěli v nové soutěži ukázat, že fotbal umí,     i soupeř dokázal, že 3.místo v loňské soutěži nebylo náhodné. Hrál se dobrý fotbal, slovanisté enormní bojovností přehrávali fyzicky zdatnějšího soupeře, výsledkem byla i branka a celkové vítězství v nové soutěži. Výborná hra celého mužstva. 

 

Výsledky přátelských utkání Slovan Orlová 

 

 

 úterý     29.7.2014 v 17,30 hod.  SK Stonava-Slovan Orlová 3:5

 sobota   2.8.2014 v 13,00 hod.   Filec Cup 2014 Memoriál Michala Fialy - 1.místo

 úterý       5.8.2014 v 17,30 hod.   Lokomotiva Louky - Slovan Orlová 1:6

 

 pátek      8.8.2014 v 17,30 hod.  Sokol Dolní Lutyně - Slovan Orlová 0:3 

 

8.8.2014

Sokol Dolní Lutyně - TJ Slovan Orlová 0:3 (0:2)

 

 

Branky Slovan: Němec Libor, Barnošák, Ristovský

 

5.8.2014

Lokomotiva Louky - TJ Slovan Orlová 1:6 (0:3)

 

Branky Slovan: Lipovský 2, Němec Jakub, Němec Libor, Káňa, Marcol Petr

 

2.8.2014

Slovan Orlová vítěz FILEC CUP 2014 Memoriál Michala Fialy

sam_9107.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finále:

FK Slavia Orlová-Lutyně B - Slovan Orlová 0:3

Branky Slovan: Pavlík, Ristovský, Lipovský

 

B.F.Orlová - Slovan Orlová 0:3 

Branky Slovan: Ristovský 2, Barnošák 

 

Chceme poděkovat za sponzorský dar TJ Slovanu Orlová p. M. Marcolovi.

 

viz FOTOALBUM www.slovanorlova.estranky.cz/clanky/fotoalbum/

 

 

 

30.7.2014

Pozvánka Filec Cup 2014 Memoriál Michala Fialy

Slovan Orlová se toho zúčastní dne 2.8.2014 výkop 13,00 hod. v rámci přípravných zápasů na SR 2014/2015 1. třída B skupina C

 

pozvanka-filec-cup-2014.jpg

 

29.7.2014

Přípravný zápas č. 2:

 

SK Stonava -  Slovan Orlová 3:5 (1:2)

 

Branky Slovan: Lipovský 2, Sukop, Zahatlan, Pavlík

 

26.7.2014

 

Přípravný zápas:

 

FK Baník Albrechtice - Slovan Orlová 6:4 (3:3)

 


Branky: Němec J., Lipovský, Ristovský, Zahatlan

 

6.7.2014

 

 Rozpis utkání 1.B Třídy skupina C viz Rozpis utkání - Podzim 2014

 

 

21.6.2014

 

Během zakončení byl vyhlášen nejlepší střelec.Stal se jim Michal Ristovský se 17 góly.
Nejlepším hráčem jara 2014 byl vyhlášen Petr Sikora.

 

TJ Slovan Orlová - FK Slavia Orlová-Lutyně 0:0

 Sestava: Kotrla-Pavlík,Štengl,Brázdi,Edr-Němec L.,Sikora,Káňa,Schütze-Ristovský,Němec J.
Náhradníci: Hofman,Kráka,Barnošák,Slučiak

 

20.6.2014

 

Žádáme hřáče, aby do 30.6.2014 doručili nové průkazkové fotografie k vyřízení nových registračních průkazu.

 

14.6.2014

 

TJ Slovan Orlová - TJ Petřvald 3:1 (0:1)

 


Branky: Papcún,Minárik,Káňa-Kopel


Sestava: Kotrla-Gajda,Štengl,Bojarský,Brázdil-Sikora,Edr,Němec L.,Minárik-Ristovský,Němec J.

Náhradníci: Papcún,Káňa,Slučiák

 

11.6.2014

 

Dne 21.6.2014 po mistrovském zápase TJ Slovan Orlová - FK Slavia Orlová B se koná oslava zakončení fotbalové sezóny 2013/2014 v Bonita Bar. Výbor TJ Slovan Orlová oddílu kopané Vás tímto chce pozvat všechny hráče, realizační tým a fanoušky. Na pohoštění se vybírá poplatek ve výši 200,--CZK. Tento poplatek vybírá vedoucí mužstva Karel Kotrla.

 

7.6.2014

 

 

Baník OKD Doubrava - TJ Slovan Orlová 4:4 (3:1)

 


Branky Slovan: Ristovský 2, Brázdil, Němec


Sestava: Kotrla-Gajda,Minarik,Štengl,Barnošák,Edr-Němec L.,Sikora,Káňa,Ristovský-Němec J.

Náhradníci: Brázdil,Sukop

 

Střídání: 46.min Brázdil-Gajda,

 

31.5.2014

 

TJ Slovan Orlová - TJ Lokomotiva Louky 0:3 (0:2)

 


Branky : 33.min. Cichovský, 40.min. Bičaník, 59.min. Vrba


Sestava: Kotrla-Pavlík,Štengl,Gajda,Minárik-Němec L.,Sikora,Kratka,Schütze-Ristovský,Káňa

Náhradníci: Macek,Edr,Němec J.,Barnošák D.,Hofman

 

Výstižný komentář najdete na stránkách Lokomotiva Louky. Přehledně to popsal trenér mužstva hostů-pan Štefanec Marek.

O nemohoucnosti našeho mužstva a výbornému výkonu brankáře Roberta Tausiga!!! :-)

viz www.lokomotiva-louky.wbs.cz/Vysledky.html

24.5.2014

 

 

Slavoj Rychvald - TJ Slovan Orlová 0:2 (0:2)

 


Branky : Sikora,Ristovský


Sestava: Kotrla-Pavlík,Hofman,Minárik,Edr,Gajda-Němec L.,Sikora,Kratka,Macek-Ristovský

Náhradníci: Barnošák, Němec J.,Papcún, Schütze

 

V dalším zápase play off jsme nastoupili na hřiště Slavoje Rychvald.Naši fotbalisté měli územní převahu,kterou korunovali brankou ve 14. minutě ,kdy se po akci M.Ristovského dostal k míči P.Sikora a zajistil Slovanu vedení 1:0. O 10minut později poslal svou dalekonosnou pumelici navštívenku ze 35 metrů T.Kratka. Míč se odrazil od tyče ven z branky! Ve 35. minutě jsme se radovali podruhé,když po ose Pavlík-Sikora-Ristovský nedal posledně jmenovaný domácímu brankáři šanci! 2:0 ! Domácí si vytvořili do konce poločasu také 2 gólové šance,které s bravůrou zlikvidoval výborně chytající brankář A.Kotrla.

Ve druhém poločase si hráči Slovanu vytvořili další gólové šance,
které postupně neproměnili J.Macek 2x,J.Němec a J.Papcún! Zbytek zápasu si hráči Slovanu zkušeně pohlídali a tak si 3 body vezeme domů.

Trenér Němec Libča

16.5.2014

 

Na základě nepříznivých povětrnostních podmínek a zároveň nepříznivé meteorologické předpovědi na další dny
STK OFS Karviná ruší v termínech 17.5 a 18.5 tyto soutěže:

6.kolo OP muži sk A
8.kolo OP muži sk.B
16.kolo OP dorost
16.kolo OP starší žáci

18.kolo OP ml. žáci


V PŘÍPADĚ , ŽE NĚKTERÝ ODDÍL CHCE ODEHRÁT SVOJE UTKÁNÍ A DISPONUJE PLOCHOU ,KTERÁ JE REGULERNÍ PROSÍM O OKAMŽITÝ KONTAKT

 

 

 

Bronislav Schimke,
sekretář
OFS Karviná
Univerzitní náměstí 242
733 01 Karviná Fryštát
IČ:22883053
ofska@seznam.cz,
tel:608863892,739299599,
fax:552 302 894

10.5.2014

 

TJ Petřvald - TJ Slovan Orlová 0:0 (0:0)Branky :


Sestava: Kotrla-Gajda, Minárik, Edr, Pavlík-J.Němec, Sikora, Papcún, Schutze-Káňa, Ristovský

Náhradníci: J. Němec, BoorStřídání: 39. min. Káňa-J.Němec, 80.min. Ristovský-Boor


Zápas jsme začali velmi dobře již ve 4. minutě a následně i v 7. minutě jsme mohli jít do vedení po dobrých akcích, které bohužel neskončily brankou, pouze břevnem. Po čtvrthodině i domácí se začali osmělovat a vymanili se z našeho tlaku. Měli jsem pořád více ze hry, ale pouze do hranice velkého vápna, ale k ohrožení branky to nevedlo. Ve 36. minutě jsme mohli prohrávat, když po ztrátě míče u rohu soupeře došlo k následnému brejku, ale golman Kotrla vykryl na roh.

Do druhé poloviny zápasu vkročili lépe domácí, přitlačili a přitvrdili, naši hráči jen s obtížemi odolávali jejich tlaku.

Soupeř především využíval fyzické převahy a nenápadné fauly, které rozhodčí pouštěl. Tak se zrodila i penalta, kterou domácí neproměnili v 73. minutě.

Po zahozené penaltě došlo i ke zlepšení naší hry, obdobné nastřelení ruky domácích se nepískalo a branku pro údajné postavení mimo hru rozhodčí nám neuznali. Tak bylo utkání dohráno do bezgólové remízy.

tajemník P. Bernatík

3.5.2014

 

TJ Slovan Orlová - Baník OKD Doubrava 4:1 (1:0)
Branky : Pavlík,Káňa,Ristovský,Štengl-P-Olah-P

Sestava: Kotrla-Pavlík,Minarik,Štengl,Gajda-Němec L.,Sikora,Papcún,Edr-Káňa,Ristovský


Náhradníci: Němec J., Schütze

Střídání: 65.min Němec J. - Pavlík, 75.min Schütze - Papcún

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, volání po první jarní výhře posilovalo. Měli jsme několik nadějných akcí a rohových kopů, ale teprve ve 28. minutě jsme se ujali vedení po střele M. Pavlíka, který ze 20 m obloukem pod břevno nedal brankáři šanci. Této brance předcházelo několik zblokovaných střel Minarika, L. Němce a Gajdy, které obrana a brankář soupeře odvrátili. Soupeř hrozil z brejku zejména po své levé straně.

Do druhého poločasu nastoupil soupeř odhodlaně, naši si teprve po dobré čtvrthodině uvědomili, že je nutné znovu zabojovat a hrát. Soupeř své převahy naštěstí nevyužil, obrana zapracovala dobře. V 58. minutě po akci, kdy P. Sikora vybojoval míč, předal J. Papcúnovi, který hezkým prohozem mezi obranu uvolnil J. Káňu, a ten z rohu velkého čtverce křížnou ránou zvýšil. O několik minut později po akci celé zálohy a prohozu L. Němce si M. Ristovský položil ke svým nohám obránce i brankáře a dal na 3:0. Soupeř se nevzdal, přitvrdil, což nelibě nesli někteří naši hráči. Snaha soupeře uspěla v 80. minutě, když po faulu brankáře Kotrly rozhodčí písknul penaltu ještě dřív, než hráč upadl a tak hosté snížili z penalty na 3:1.

Po rozehrání a po náběhu do vápna byl zezadu tvrdě skopnut M. Edr a nařízenou penaltu proměnil J. Štengl na konečný stav. Poslední minuty jsme hráli o 10, protože náhradníci odešli do kabiny a ošetřován byl náš střelec penalty.

 

Tajemník P. Bernatík

 

 

26.4.2014

 

TJ Lokomotiva Louky - TJ Slovan Orlová 0:0Branky : Slovan neproměnil penaltu v 43.min.

Sestava: Kotrla-Edr,Štengl,Bojarský,Pavlík-Němec L.,Sikora,Minárik,Káňa-Kratka,Ristovský


Náhradníci: Gajda, Hofman, Macek, Schütze

Střídání: 46.min Gajda-Edr a Macek-Káňa, 65.min Hofman-Bojarský, 80.min Schütze-Ristovský

První jarní bod se soupeřem který celý zápas tahal za kratší konec. Výrazné zlepšení v obranné činnosti včetně střední zálohy, ve hře kupředu pořád stejně nedobrý obraz. V prvním poločase se hra převážně odehrávala mezi šestnáctkou soupeře a půlkou. Vytvořili jsme si tlak, hra se přenášela zleva doprava, soupeř ale odkopy a důrazem řešil naši herní převahu, které chyběla v závěru našeho snažení o útok především dobře rozehraná a dokončená akce. Přesto jsme těšně před poločasem mohli vstřelit první jarní branku po faulu na Ristovského, ale Kuba Káňa neudělal brankaři domácích slabou střelou díru v těle.

Druhý poločas probíhal ve stejném obrazu, naší nesplněnou snahou o vstřelení branky a hra soupeře na nákopy. V závěru ukázal svůj um brankář Kotrla, nejen že měl 2krát dobře postavené tyče, ale i krytím několika ošemetných závarů.

 

Tajemník Petr Bernatík

 

19.4.2014

 

TJ Slovan Orlová - Slavoj Rychvald 0:3 (0:0 )Branky Slavoj Rychvald: Macura 2, Smeták

Sestava: Kotrla-Gajda,Štengl,Minárik,Pavlík-Edr,Papcún,Němec L.-Kratka,Němec J.

Náhradníci: Hofman,Schütze,Káňa,Puchel,Barnošák


Nevyhraný zápas se těžko hodnotí, v prvním poločase jsme měli herní převahu, ale pouze po hranici šestnáctky, střely neprošly obranou hostů a kombinace nám nevycházela. Soupeř hrozil s odkopávaných míčů, v této fázi hry jim to ještě nevycházelo.

 

Do druhé poloviny utkání jsme vystřídali Kubu Němce a Macka, ale v obrazu hry nedošlo ke zlepšení. Soupeř získal vedení z ojedinělé akce, kdy střela ze strany po teči změnila směr a zapadla obloukem pod břevno. Hned během několika minut došlo k vypracování po kombinaci, která snesla chválu, k jedinému ohrožení branky, ale brankář hostů střelu vykryl. Naše snaha o ohrožení branky soupeře nevedla k úspěchu. Hráči se snažili, ale fotbalovější převaha nebyla k ničemu, soupeř uspěl po nákopech a úspěšně zakončených brejcích. Snad příště v Loukách?

 

Tajemník Petr Bernatík

 

12.4.2014


FK Slávia Orlová B - TJ Slovan Orlová 2:0 (1:0)Branky Slávie: Danel, Breznický

Sestava: Kotrla - Gajda Vl.,Štengl,Pavlík,Edr - Macek,Papcún,Minárik,Němec L.-Ristovský,Němec J.

Náhradníci: Hofman,Puchel,Schütze

Zápas orlovských mužstev začal vzájemným oťukáváním, první se osmělili hráči Slovanu a zatlačili soupeře na jeho polovinu. Zvýšeným tlakem se snažili soupeře přinutit k chybám, snaha byla oceněna žlutou, za chvíli i červenou kartou pro Ristovského. Nutno podotknout , že za ještě horší zákroky soupeře v dalším průběhu rozhodčí již karty nevytahoval. Od 10. minuty jsme hráli oslabeni, ale na hře se to neprojevilo, protože nadále naši hráči kontrolovali průběh hry, i když do útoku jsme již tak nedostávali.
Obrana pracovala bez chyb, soupeř se k ohrožení branky ze stylu své hry nedostával. Před koncem poločasu se přesto dostal do vedení, když po ztrátě míče na polovině rozehrál do naší šestnáctky, kde míč propadl mezi našimi hráči a soupeř skóroval.
I ve druhém poločase se hra převážně odehrávala mezi velkými vápny bez výraznější šance, V 87.minutě došlo k jediné chybě obrany, když se soupeř po nepodařené Slovanu malé domů zmocnil míče a uzavřel výsledek.

Petr Bernatík, tajemník7.4.2014

 

POZOR ZMĚNA TRÉNINKU OD 7.4.2014 a to takto:

Úterý 18-19 hod. ZŠ Dělnická (sraz 17,30 hod.)

Čtvrtek 18-19 hod. ZŠ Dělnická (sraz 17,30 hod.)

 

 

29.3.3014

VYJDE TO PO 40 LETECH?

slovan-clanek.jpg15.3.2014

slovan-clanek.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH UTKÁNÍ 2014:

 

5. dubna 2014


FK Bohumín B - TJ Slovan Orlová 5:4 (1:2)

Branky Slovan: Edr 2, Minárik, Ristovský

 

 

30. března 2014


TJ Slovan Orlová - Věřňovice 4:0 (1:0)

Branky Slovan: Papcún,Kratka,Němec L.,Schütze30. března 2014

 

22. března 2014


TJ Slovan Orlová - Baník Fučík Orlová 3:0 (1:0)
 

Branky Slovan: Ristovský 2, Lipovský

 

 

15. března 2014


Loko. Petrovice B - TJ Slovan Orlová 3:1 (1:0)
 

Branky Slovan: Pavlík

 

9. března 2014


TJ Slovan Orlová - Viktorie Bohumín 7:0 (5:0)

Branky Slovan: 3x Kratka , Káňa, Němec J., Edr, Pavlík

Hrálo se jen 70. min soupeř už odpadal fyzicky!!

 

 

 

 

8.12.2013

STK OFS Karviná upozorňuje kluby na dodržování SŘ Fotbalu čl.2 a RS OFS Karviná ve věci pořádání přípravných utkání,turnajů v halách ,na venkovních hřištích na povinost oznámení na sekretariát OFS Karviná písemnou formou nebo E-mailem.U turnajů předložit propozice turnaje. V případě nepředložení propozic,neoznámení pořádání přípravného utkání nebude delegování rozhodčích KR OFS Karviná a klub se vystavuje neplnění RS čl.48/2.

 

STK OFS Karviná upozorňuje kluby na možnost změny hracích dnů,začátků utkání a místa utkání pro jarní část ročníku 2013/2014.Kluby mohou hlásit změny do 31.1.2014 bezplatně.Po toto termínu bude postupováno dle SŘ,RS OFS dle čl.3/,3/2,3/3.

 

Jedná se o změny hracích dnů, začátků,místa utkání pro celou jarní část SR,nikoliv jednotlivých utkání.

 

STK OFS Karviná děkuje všem klubům ,rozhodčím a funkcionařům za spolupráci v roce 2013 a přeje Všem příjemné prožití Vánočních svátků a v Novém roce 2014 hodně zdraví ,štěstí a sportovních úspěchů jak v osobním životě tak v klubech .